3.1
Ocena miejsca
Sopot

Sopot

Sopot – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.

2.9
Ocena miejsca
Gdynia

Gdynia

Gdynia  – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. Wchodzi w skład Trójmiasta (wraz z Gdańskiem i Sopotem). Jest jednym z miast Aglomeracji Trójmiasta.

3.1
Ocena miejsca
Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

3
Ocena miejsca
Kluszkowce

Kluszkowce

Kluszkowce – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czorsztyn, przy drodze wojewódzkiej nr 969 (Stary Sącz - Nowy Targ).

3.1
Ocena miejsca
Grywałd

Grywałd

Grywałd – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, będąca sołectwem w gminie Krościenko nad Dunajcem. Miejscowość ta występuje w dokumentach po raz pierwszy w roku 1330 jako Grünewald, czyli Zielony Las.

2.9
Ocena miejsca
Tymowa

Tymowa

Tymowa – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Czchów. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie tarnowskim.

3
Ocena miejsca
Sromowce Niżne

Sromowce Niżne

Sromowce Niżne – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czorsztyn, położona w Pieninach w dolinie Dunajca. Około 1000 mieszkańców, miejscowość turystyczna z rozwiniętą bazą noclegową. Wieś założona w pierwszej połowie XIV wieku, jej początki wiążą się z historią zakonu klarysek ze Starego Sącza, pierwszych właścicielek Sromowiec.

3
Ocena miejsca
Ptaszkowa

Ptaszkowa

Ptaszkowa – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Grybów. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego.

3
Ocena miejsca
Czorsztyn

Czorsztyn

Czorsztyn – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czorsztyn. Położona jest na wschodnim skraju Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, na pograniczu Pienin i Gorców nad Zbiornikiem Czorsztyńskim.

3
Ocena miejsca
Wysowa

Wysowa

Wysowa-Zdrój – wieś uzdrowiskowa w południowej Polsce, w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Uście Gorlickie. Położona w dolinie Ropy niedaleko Uścia Gorlickiego. Miejscowość znana jest z leczniczych wód mineralnych.

3
Ocena miejsca
Tylmanowa

Tylmanowa

Tylmanowa – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Ochotnica Dolna.

2.9
Ocena miejsca
Nawojowa

Nawojowa

Nawojowa – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Nawojowa. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Nawojowa.

3
Ocena miejsca
Charzykowy

Charzykowy

Charzykowy – wieś turystyczno-letniskowa w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice nad Jeziorem Charzykowskim.

3
Ocena miejsca
Mirów

Mirów

Mirów – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim, w gminie Niegowa. Miejscowość położona jest na Szlaku Orlich Gniazd, w obrębie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Znajdują się w niej pozostałości XIV-wiecznego zamku.

3
Ocena miejsca
Ciężkowice

Ciężkowice

Ciężkowice – miasto w woj. małopolskim, w powiecie tarnowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ciężkowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należało do woj. tarnowskiego.