3.1
Ocena miejsca
Marrakesz

Marrakesz

Marrakesz – miasto w południowym Maroku, 1 036 500 mieszkańców (stan z 2006 roku). Jest czwartym co do wielkości miastem Maroka i uchodzi za stolicę południowej części kraju. Leży u podnóża Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m.

3
Ocena miejsca
As-Sawira

As-Sawira

As-Sawira, dawniej: Mogador – miasto portowe w zachodnim Maroku, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, ok. 70 tys. mieszkańców.

3
Ocena miejsca
Al-Dżadida

Al-Dżadida

Al-Dżadida, dawniej: Mazagan - miasto w zachodnim Maroku, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, na południowy zachód od Kasablanki, ok. 144 tys. mieszkańców.

2.9
Ocena miejsca
Rabat

Rabat

Rabat – stolica Maroka, miasto położone na zachodzie kraju nad Oceanem Atlantyckim przy ujściu rzeki Bu Rakrak.

3
Ocena miejsca
Volubilis

Volubilis

Volubilis – stanowisko archeologiczne w północnym Maroku, niedaleko miasta Meknes. Zachował się tu rozległy kompleks ruin rzymskiego miasta – starożytnej stolicy Mauretanii Tingitana – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

3
Ocena miejsca
Meknes

Meknes

Meknes – miasto w północnym Maroku, na przedpolu Atlasu Średniego, na wysokości 530 metrów, ośrodek administracyjny prowincji Meknes. Około 536,3 tys. mieszkańców.

3
Ocena miejsca
Fez

Fez

Fez albo Fes – czwarte pod względem wielkości miasto Maroka, po Casablance, Rabacie i Marrakeszu, liczące blisko 950 tys. mieszkańców, położone w północno-centralnej części kraju. Jest stolicą regionu Fez-Bulman.

3
Ocena miejsca
Casablanca

Casablanca

Casablanca – największe miasto Maroka. Położone w zachodniej części kraju, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

3
Ocena miejsca
Agadir

Agadir

Agadir – miasto w południowym Maroku, port nad Oceanem Atlantyckim, ośrodek administracyjny prowincji Agadir, 718 tysięcy mieszkańców (2006). Miasto jest ośrodkiem przemysłu rybnego i cementowego. Międzynarodowy port lotniczy, 10 kilometrów piaszczystych plaż oraz średnio 300 słonecznych dni w roku sprawia, że Agadir jest najpopularniejszą nadmorską miejscowością wypoczynkową w Maroku.